Kadra
Firma ZAZ-En jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Została powołana przez podmioty istniejące od wielu lat na rynku producentów aparatury elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej (EAZ). Jej filarem jest wykwalifikowana kadra z wieloletnim doświadczeniem. Zostało ono zdobyte w Zakładzie Elektroniki Górniczej ZEG S.A. z siedzibą w Tychach, a następnie przy utworzeniu i pracach spółki ZEG-ENERGETYKA. Dodatkowym atutem jest wsparcie solidnego partnera, jakim jest Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej - ZPrAE Sp. z o.o., z siedzibą w Siemianowicach Śląskich.
Produkty
Doświadczenie w zakresie konstrukcji i eksploatacji, znajomość potrzeb i problemów rynku oraz uwzględnienie nowych możliwości funkcjonalnych i trendów rozwojowych aparatury automatyki zabezpieczeniowej, zaowocowały opracowaniem nowej serii urządzeń pod wspólną nazwą iZAZ. Urządzenia tej serii umożliwiają kompleksową realizację automatyki zabezpieczeniowej. Zakresem działania obejmuje ona większość elementów systemu elektroenergetycznego, na różnorodnym poziomie napięć, gwarantując skuteczną ochronę poprzez realizację zadań zaawansowanych funkcji zabezpieczeniowych takich jak zabezpieczenie różnicowe, ziemnowarciowe (w tym admitancyjne), od mocy zwrotnej, częstotliwościowe, impedancyjne, odległościowe itp. Elementy oferowanej przez firmę automatyki pozwalają na stosowanie szerokiego zakresu ochrony, począwszy od indywidualnych przekaźników prądowych i napięciowych (pola rozdzielcze, linie, silniki, transformatory), przez zespoły zabezpieczeń pól średniego napięcia (zasilających i odbiorczych), pól wysokiego napięcia, po zabezpieczenia generatorów i bloków generator-transformator największych mocy. Funkcjonalnie automatyka ta jest też dostosowana do specyfiki obiektu i indywidualnych wymagań użytkowników końcowych.
Możliwości zespołów automatyki zabezpieczeniowej iZAZ
Urządzenia serii iZAZ, wykonane w oparciu o jednorodną platformę programową, zapewniają niezawodne i selektywne wykrycie zakłóceń jakie występują w pracy zabezpieczanego obiektu. Przykładowo zespół zabezpieczeń pola średniego napięcia iZAZ400 (sterownik polowy) pozwala na zdecydowaną reakcję, w postaci odpowiednio szybkiego i skutecznego sterowania awaryjnego. Jednocześnie może współpracować z zewnętrznymi układami sygnalizacji i rejestracji. Dzięki rozbudowanej bibliotece funkcji zabezpieczeniowych nasze przekaźniki zabezpieczeniowe mogą realizować m.in. funkcje zabezpieczenia generatorów i bloków generator-transformator. Wszystkie urządzenia są wyposażone w układy pomiarowe i diagnostyczne, które znacznie rozszerzają ich możliwości funkcjonalne i bezpieczeństwo pracy. Nowoczesna konstrukcja uwzględnia wymagania wynikające ze standardów protokołu IEC 61850. Zespoły zabezpieczeń serii iZAZ charakteryzują się niezawodnością oraz szybkim i pewnym działaniem, minimalizując ryzyko nieselektywnego wyłączenia.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktową firmy ZAZ-En sp. z o.o.
Serwis
Przekaźniki zabezpieczeniowe stanowią ważny element automatyki służącej ochronie urządzeń w energetyce. Jednak dla sprawnej i niezawodnej pracy wymagają one systematycznej kontroli sprawności. Dlatego istotnym obszarem działalności firmy ZAZ-En, jest oferta obsługi technicznej urządzeń EAZ produkcji własnej serii iZAZ oraz urządzeń produkcji ZEG S.A. i ZEG-ENERGETYKA Sp. z o.o., zarówno analogowych typu ZAZ, jak i cyfrowych typu CZAZ. Kwalifikacje kadry firmy ZAZ-En gwarantują zapewnienie bezproblemowej ciągłości obsługi serwisowej tych urządzeń. Wiedza, rzetelność i doświadczenie pozwalają na przygotowanie atrakcyjnej oferty na świadczenie takich usług. Poszerza to możliwości wyboru dla Klienta dostawcy usług serwisowych na wysokim poziomie technicznym, z konkurencyjną ceną.
Firma ZAZ-En oferuje kompleksową obsługę serwisową zespołów automatyki zabezpieczeniowej w zakresie badań zespołów zabezpieczeń oraz ich elementów składowych (modułów), z uwzględnieniem profilaktycznej regeneracji zasilaczy (w celu ograniczenia ilości występujących awarii). Okresowe badania zabezpieczeń, wykonywane w czasie planowanych przerw remontowych, ograniczają ilość awaryjnych wyłączeń, będących wynikiem uszkodzeń aparatury zabezpieczeniowej. Straty z tytułu niepotrzebnych przerw w pracy urządzeń są niewspółmiernie wysokie w porównaniu do kosztów okresowej obsługi aparatury zabezpieczeniowej. Zachęcamy do podjęcia działań profilaktycznych, do których w pierwszej kolejności należy zaliczyć regularne przeprowadzanie okresowych przeglądów zespołów zabezpieczeń. Aby czas postojów awaryjnych był jak najkrótszy warto zaopatrzyć się w moduły zapasowe.